HUBNEME S CHILLI PAPRIČKOU

HUBNEME S CHILLI PAPRIČKOU

Zhubnout chce čas od času asi každý. Krom pravidelného cvičení ve fitness centru, zdravého pohybu venku, pravidelné stravy a dalších více či méně ověřených rad mohou pomoci i pálivé chilli papričky. Ano, slyšeli jste dobře, pálivá chuť jídla dokáže dolů srazit ručičku vaší osobní váhy!

Rostlinný alkaloid kapsaicin je hlavní příčinou pálivého pocitu v ústech a zatímco čistý kapsaicin se nedá ani konzumovat, ten obsažený ve většině odrůdách chilli papriček je více-méně konzumovatelný. Pravdou však zůstává, že nejvíce pálivé papričky světa dosahují až 2 miliónů SHU jednotek. Ti, kteří jsou na pálivou chuť v ústech a slzy v očích zvyklí mohou jásat. Vždyť hubnutí může být i zábava. Naopak ti, kteří si s pálivými papričkami moc netykají, mohou být velice nervózní. Pokud patříte do druhé skupiny, ničeho se neobávejte. Na pálivou chuť si lze postupem času zvyknout.

Jak chilli pomáhá zhubnout?

Že chilli papričky pomáhají zhubnout už víme, jak jsou toho ale schopny? Může za to již zmíněný kapsaicin, který svou pálivostí rozehřeje tělo. A nejen to! Příjem kapsaicinu znamená pro tělo menší šok, který zrychlí metabolismus. Rychlejší metabolismus znamená rychlejší spalování a jak je známo, lidé s rychlým metabolismem mohou sníst téměř vše a nepřiberou ani gram!

Kapsaicin pomáhá ztrácet kilogramy i tím, že upravuje činnost žaludečních šťáv a tím podporuje trávení. Je dobře známo, že žaludek je jakousi lidskou továrnou, kde musí vše řádně fungovat. Když potrava projde touto továrnou bez problému, je vše jak má být. Tomu přispívá i pravidelný příjem chilli papriček, které podpoří trávení a žaludek je tak v rovnováze.

Kapsaicin pomáhá spalovat tuky a kalorie a to je dalším důvodem k jeho pravidelnému příjmu. Pálivá jídla byste tak měli konzumovat minimálně 2-3krát týdně. Pro všechny tyto účinky se stalo chilli důležitým obsahem tablet a doplňků stravy na hubnutí. Konzumovat jej tak můžete nejen v přirozené formě, nýbrž i pomocí těchto léčiv, jejich konzumaci však vždy dobře zvažte, případně proberte s lékařem.

V jaké formě chilli konzumovat?

Jak ale chilli konzumovat, aby byla úprava váhy co nejefektivnější? V podstatě je to jedno. Zkrátka a dobře si chilli můžete dát na svůj oblíbený způsob! Dát si ho můžete:

Samostatně – pro hubnoucí efekt lze chilli konzumovat samostatně. To však ne každému půjde, zejména začátečníkům, kteří se s chilli začali teprve oťukávat. Konzumace chilli je snazší spolu s chlebem.

Coby pálivé jídlo – je jisté, že nad všemi pokrmy vám může s chilli ujet ruka a to zejména, pokud vám jde o hubnutí. Chilli je pro hubnutí účinné i v nejrůznějších pálivých pokrmech, které by se měly v jídelníčku strávníka, který se pokouší zhubnout, objevovat poměrně často.

V nápojích – chilli lze dobře rozmíchat i v mléce nebo džusu a vypít. Tím dopřejete tělu přísun kapsaicinu, který se o všechno již postará.

Všeho s mírou

Samozřejmě jako všude i tady platí pravidlo všeho s mírou. Pro maximálně efektivní hubnutí musíte ke konzumaci chilli přidat i pravidelný pohyb a úpravu jídelníčku. Také mějte na paměti, že chilli není dobré konzumovat příliš často, jelikož si na něj tělo rychle zvykne. Zohlednit byste měli i váš zdravotní stav. Nadměrná konzumace chilli a problémy se žaludkem, to rozhodně nejde dohromady!

 • Doprava
  do 48 hodin
 • Infolinka
  +420 606 900 414
 • Nízké ceny
  pro každého
 • Affiliate
  +420 606 900 414